Рік створення бібліотеки коледжу – 1936. У 1997 році відбулося об’єднання двох технікумів: механіко–металургійного та індустріального. Значна частина фонду бібліотеки механіко–металургійного технікуму надійшла до бібліотеки коледжу.
На сьогодні наша бібліотека – це одна з найбільших бібліотек ВНЗ І–ІІ рівня акредитації у місті Дніпропетровську. Книжковий фонд налічує близько 120 тис. примірників навчальної, методичної та художньої літератури. До складу бібліотеки, крім абонементу, входить книгосховище та читальний зал на 70 посадкових місць.
Бібліотека Дніпропетровського індустріального коледжу є членом Дніпропетровської бібліотечної асоціації і активним учасником різноманітних заходів міського та обласного рівня. Уже протягом декількох років бере участь у обласному конкурсі "Презентація-бенефіс "Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення", яка проводиться до Всеукраїнського Дня бібліотек, де нагороджена "Подякою" і цінним подарунком від Дніпропетровської бібліотечної асоціації. Бібліотекар Мовчан Тетяна гідно представляла бібліотеку на обласному конкурсі "Бібліо-пані". В конкурсі на кращий бібліотечний урок серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації м.Дніпропетровська колектив бібліотеки посів ІІ місце.
В бібліотеці коледжу працює колектив з п'яти небайдужих до своєї справи професіоналів:
  Карлова Людмила Яківна - завідувач біблітеки, стаж роботи 14 років;
  Воронова Марина Юріївна - бібліотекар І категорії, стаж роботи 33 роки;
  Брусяніна Любов Іванівна - бібліотекар І категорії, стаж роботи 31 рік;
  Палєніна Валентина Петрівна - бібліотекар І категорії, стаж роботи 16 років;
  Мовчан Тетяна Сергіївна- бібліотекар, стаж роботи 8 років.
Це згуртований колектив однодумців, творчих особистостей, людей, закоханих у свою справу.
Всі вони докладають багато зусиль, щоб зробити бібліотеку сучасним інформаційним центром, йти в ногу з часом, задовольнити читацькі потреби, сформувати у користувача позитивне ставлення до бібліотеки як основного джерела інформації, культури та освіти.
Бібліотечний фонд регулярно поповнюється новими україномовними підручниками та навчальними посібниками з циклу загальноосвітньої підготовки та спеціальних дисциплін. У 2013 році фонд бібліотеки поповнився на 1650 нових підручників та навчальних посібників, які були безкоштовно надані Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти.
Добрими помічниками в роботі та навчанні є і періодичні видання, які щорічно підписує бібліотека.
Функції читального залу не зводяться лише до самостійної роботи користувачів бібліотеки, тут протягом всього навчального року проводяться різноманітні заходи:
 • бібліотечні уроки;
 • олімпіади;
 • брейн–ринги;
 • зустрічі з письменниками;
 • літературно-музичні вечори;
 • огляди літератури та літературні екскурсії.
Бібліотека є не тільки інформаційним, а й культурно-просвітницьким осередком коледжу.
Авторизація та впровадження нових інформаційних технологій дозволяють бібліотеці розширити сферу послуг. Разом із традиційними бібліотечними послугами, бібліотека має можливість надавати сервісні послуги: користування Інтернет, запис інформації на електронні носії, сканування, копіювання. Бібліотека коледжу оснащена сучасною технікою: 2 персональних комп’ютери, 3 сучасні моноблоки з бездротовим підключенням до Інтернету, принтер, сканер. Наявний плазмовий телевізор, який використовується для показу навчальних та тематичних матеріалів під час проведення різноманітних заходів в бібліотеці.
Працівники бібліотеки постійно працюють над поповненням та вдосконаленням електронної бази бібліотеки, над систематизацією сучасних інформаційних матеріалів для навчальної, виховної та методичної роботи за напрямками.
 • громадянське, національно-патріотичне виховання;
 • екологічне виховання;
 • правове виховання;
 • студентське самоврядування.
  Створена електронна бібліотека підручників і посібників, навчальних, методичних, довідкових матеріалів. Це і комплект електронних версій підручників для студентів І-го курсу загальноосвітнього циклу, і створені силами викладачів та співробітників коледжу електронні посібники з дисциплін: Філософія, Історія України та Всесвітня історія, Деталі машин, Хімія, Українська література, Економіка та інші.
  Для осучаснення обліку книжкового фонду бібліотека оснащена автоматизованою бібліотечно-інформаційною системою Ірбіс32, яка дозволяє створювати, поповнювати і корегувати електронний каталог бібліотеки.

 • Часи роботи бібліотеки 8:00 – 16:00.
  Вихідні дні – субота, неділя.