Дозвілля студентів є одним з пріоритетних напрямків діяльності Дніпровського індустріального коледжу оскільки воно займає помітне місце у комплексі виховної роботи зі студентською молоддю. І це є дуже важливо, оскільки вільний час, та те, як студенти його організовують, куди спрямовують є складовою розвитку особистості, однією із тих цеглин, які закладаються у фундамент духовного світу молоді.
Дозвілля студентів базується на функціонуванні у коледжі органів студентського самоврядування, спортивних секцій, гуртків технічної творчості та гуртків за інтересами. Багато культурно-дозвіллєвих заходів стали традиційними й користуються великою популярністю серед студентської молоді.
       Протягом багатьох років, ми намагаємось урізноманітнити дозвілля студентів, шукаємо нові прогресивні шляхи і методи. Ми орієнтуємо кураторів груп на живе спілкування з вихованцями, що сприяє розвитку педагогіки співробітництва. Інновації у вихованні молоді, які ми започаткували дають свої позитивні паростки: стимулюють розвиток самоорганізації, самоуправління студентів, формують патріотичне мислення, творчість і самостійність.
       Студенти коледжу із фантазією та майстерністю підійшли до участі груп у виставці виробів з природного матеріалу, дерева, паперу, тканини, ниток, стрічок. Куратори груп знайшли застосування творчому потенціалу підлітків, в кожній групі були виявлені студенти, які вирізнялись винахідливістю, зосередженістю, захопленістю до творчості .
       Студентська Рада коледжу завжди виступає з ініціативою проведення волонтерської та благодійної діяльності. Студенти залучаються до суспільно - корисних справ: робота у військовому шпиталі, прибирання території лікарні, відвідування будинків – інтернатів для дітей з вадами здоров’я. Для відвідувачів Територіального центру соціального обслуговування Новокодацького району творчо – обдарована молодь коледжу завжди бажаний гість. Студенти готують концертні програми до святкових та урочистих подій, організовують чаювання.

В огляді художньої самодіяльності відділень студентські творчі колективи взяли активну участь та були відзначені у різних жанрах мистецтва, а кращі номери художньої самодіяльності відділень увійшли до святкового концерту, присвяченого 80 річчю коледжу. Відомо, що у художній самодіяльності яскраво розкриваються природні потреби дитини, зокрема, в активній діяльності та самоствердженні. Підготовка номерів художньої самодіяльності дає змогу підліткам виступати в нових соціальних амплуа, займати ролі, які відрізняються від ролі студента, тобто це особлива сфера, де діти можуть задовольняти особистісні потреби.
      
Перед новорічними та різдвяними святами студенти виготовляли новорічні прикраси, виявляли креативну творчості, брали участь у майстер – класах. Новорічні іграшки передавали святковий настрій, створювались власними рукам дітей, а вони в свою чергу отримали від цього процесу неймовірне задоволення.
З метою ознайомлення з традиціями, географічним становищем, історією і культурою країн світу, зокрема країн Європейського Союзу, проходив ярмарок країн світу. Практика свідчить, що зміни у дозвіллі молоді підвищують її інтерес до спільної діяльності, розвивають активність.
Понад 25 років у коледжі існує студентський театр «Доля», який є бажаним гостем на усіх заходах, які відбуваються у коледжі. З кожним роком репертуар театру змінюється та урізноманітнюється, покращується виконавський рівень колективу. Зважаючи на серйозність підходу до підготовки вистав, починаючи з підбору п’єс і закінчуючи безпосередньо виступами на сцені, можна сказати, що наш самодіяльний студентський колектив - це об'єднання молодих людей, яких згуртувала любов до мистецтва, для них театр - це покликання душі. Склад театрального колективу постійно поповнюється талановитою молоддю, які готові витрачати власний час на улюблене заняття. Для них це не проведення часу, не заповнення дозвілля – це справжня мистецька практика задля створення повноцінного театрального дійства, яке має свого прихильного глядача.
У коледжі працює 6 спортивних секцій: футбол, волейбол, баскетбол, плавання, легка атлетика, гирьовий спорт. Команди спортсменів коледжу постійно приймають участь в спортивних змаганнях та олімпіадах, займаючи призові місця. Спортивні змагання, турніри, ціла низка спортивно – інтелектуальних квестів, що проводяться в коледжі заповнюють вільний час студентства.
Це такі заходи:
    -військово – спортивні змагання до Дня козацтва;
    -змагання з загально – фізичної підготовки «Спритний, сильний, ловкий»;
    -спортивні змагання для юнаків до Дня фізкультурника, Дня Здоров'я;
    -крос «Біжу заради здоров’я дітей»;
    -організація серед відділень коледжу спортивно – інтелектуального квесту «З Україною в серці».
Вже традицією стало проведення для мешканців гуртожитку тематично-розважальних вечорів, дискотек, які були присвяченні: Дню закоханих, Дню 8 Березня, Осінь – це я, Дню студента, зустрічі Нового року. Готуючись до вечорів відпочинку студенти залюбки виступають з художніми номерами. З метою розвитку творчості студентів та вивчення українських традицій і обрядів проводимо у гуртожитку виставки та конкурси: «Український оберіг», «Кращій пасхальний куліч», «Традиційні блюда української кухні», «Українські народні свята». Студенти самі готують страви, або привозять з дому, діляться рецептами приготування. Мешканці гуртожитку брали участь у акціях «Подарунок від святого Миколая», «Милосердя», «Запали свічу», «Пам’ять». Протягом року студенти відвідували обласний молодіжний театр, льодову арену.
В даний час все більшу увагу адміністрації коледжу, викладачів, вихователів гуртожитку привертають проблеми молодіжного дозвілля. Багато в чому це диктується масштабом тих змін, якими характеризується ця галузь життєдіяльності. Стає можливим говорити про зростання ролі дозвілля для молоді і, як наслідок, про збільшення його впливу на процес соціалізації молодого покоління.