Дніпропетровський індустріальний технікум був створений наказом Наркомату важкої промисловості СРСР у серпні 1936 року. Створення такого навчального закладу ставило за мету забезпечення керівниками середньої ланки металургійних підприємств східних і південних регіонів України.
      У роки окупації міста німецько-фашистськими загарбниками (1941-1943рр.) матеріальна база, учбово-методичне забезпечення, викладацькі кадри, студенти були евакуйовані в глибокий тил (м. Орськ, Казахстан), де продовжувалася підготовка фахівців для оборонної промисловості.
      У 1967 році Постановою Президії Верховної Ради СРСР за видатні заслуги в підготовці висококваліфікованих фахівців технікум був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.
      Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.1997 року № 78 «Про впорядкування мережі вищих навчальних закладів І та ІІ рівнів акредитації» технікум віднесений до сфери управління Міністерства освіти і науки України.
      За роки існування в технікумі підготовлено близько тридцяти тисяч кваліфікованих фахівців, понад 80% керівників середньої ланки (начальників цехів, майстрів, бригадирів і ін.).
      Багато випускників займали і займають керівні посади: колишній міністр чорної металургії Казанець І.П.,кандидат технічних наук, лауреат Державної премії Шеховець Н.А.,член-кореспондент Академії наук України, директор підприємства міських електричних мереж Коваль В.В., декан факультету НМетАУ, доктор технічних наук, професор Лиханський В.І., доцент ДГА, кандидат технічних наук Лапицький С.А.,головний інженер заводу імені Петровського Шевченко Т.Г. та інші.
      Наказом Міністерства освіти і науки України від 27.11.2008 року № 1074 «Про перейменування Дніпропетровського індустріального технікуму» навчальний заклад перейменовано у Державний вищий навчальний заклад «Дніпропетровський індустріальний коледж».
      Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.02.2017 року № 315 «Про перейменування Державного вищого навчального закладу «Дніпропетровський індустріальний коледж» навчальний заклад перейменовано у Дніпровський індустріальний коледж.
      Протягом періоду свого існування коледж пройшов шлях становлення, довгу і яскраву дорогу розвитку, ставши потужним центром підготовки кадрів. Диплом індустріального коледжу завжди буде свідченням знаку якості, підтвердженням високої кваліфікації випускників, путівкою та найкращим стартом у майбутнє.
      Сьогодення закладу освіти – це час для всебічного розкриття кожної особистості відповідно до її покликання та здібностей. У коледжі створено всі умови для цього. Висококваліфіковані викладачі, розвинена матеріально-технічна база, широке використання новітніх інформаційних технологій дають змогу готувати фахівців з одинадцяти спеціальностей.
      Нині в коледжі сформовано висококваліфікований кадровий потенціал – досвідчені фахівці-ентузіасти своєї справи, які передають студентській молоді власні знання, енергію, розум, уміння, які люблять свій коледж і пишаються ним.
      Освітній процес у коледжі забезпечують 80 педагогічних працівників. Серед них: 7 викладачів мають звання "Відмінник освіти України", 2 викладачі - кандидати технічних наук, 1 викладач – кандидат соціологічних наук, 55 викладачів вищої і першої категорій.
      Багатство коледжу – це не тільки міцні матеріально-технічна, навчально-методична та інформаційна бази, досвідчені кадри викладачів, а й, насамперед, - студенти та випускники – нинішні і майбутні. Змінюється зв’язок поколінь, що допомагає підтримувати добрі традиції навчання і виховання в системі освіти, окреслювати перспективи розвитку, готувати фахівців на рівні державних вимог і сучасного виробництва.

Мій коледж,моя ти родина,
За покликом долі єднаєш серця.
До тебе веде вереснева стежина,
Живе в тобі сила й характер митця.

Всіх радо стрічаєш нас кожної днини,
Святковий й буденний - єдиний такий!
Нехай проростуть твої чисті зернини
У душах дівчат,у серцях юнаків!

О, скільки славетних імен пам’ятаєш,
О, скільки крізь тебе пройшло поколінь…
Сторінки історії тремко збираєш
Та маєш багато завдань і стремлінь.

Крилаті злітають в життя пташенята
І в цьому заслуга велика твоя,
Та будуть навчання завжди пам’ятати,
Цей світ милосердя,любові,добра!